ученички блог

Европска недеља програмирања

18.10.2022.

Ученици Вук Гојовић и Мирослав Кецић нас уводе у свет HTML, CSS и JavaScript програмирања. Они ће током ове школске године ажурирати школску веб страницу "ученички блог" путем едитора за кодирање Dreamweaver. На линку Видети више можете погледати активност наше школе у току недеље програмирања.

Зашто је важно бити писмен?

Лана Ђурић 6/3

Почетак историје и настанак првих цивилизација везани су за једно од највећих открића тог времена – проналазак писма. Помоћу њега људи су успевали да забележе и сачувају своје идеје и искуства.

Зашто је важно бити писмен?

Марта Врањковић 6/2

На столу је још гомила успомена са овогодишњег летовања. Међу њима је и мали камен из Комана. Летос смо посетили стару породичну кућу моје прабабе. Била је једина девојчица у породици са шесторицом дечака. У то време, живот на селу је изискивао напоран рад.